اطلاعاتی راجع‌ به کلکته

کلکته مرکز ایالت غربی بنگال در هند است و در ۷۵ کیلومتری از مرز هند و بنگلادش قرار گرفته. این شهر مرکز تجارت ، فرهنگ و تحصیلات هند به شمار می‌رود. کلکته تجارت خود را مدیون بندری بزرگ است که در این شهر واقع شده است. این شهر دارای آب و هوایی شرجی و مرطوب است که میانگین دمای هوای آن به ۲۶ درجه سانتی گراد می‌رسد. از اماکن توریستی و گردشگری کلکته می‌توان به : معبد کالی ، قصر ویکتوریا ، داشگاه تاریخی کلکته ، کتابخانه ملی هند و قدیمی ترین و بزرگترین موزه هند اشاره نمود.

قصر ویکتوریا

راه های سفر به کلکته

اولین مرحله از سفر به کلکته ( اخذ ویزای کشور هند ) می‌باشد که برای گرفتن ویزا دو راه پیش روی شما است : ۱- به صورت آنلاین اقدام کنید ۲- به صورت حضوری و از طریق کارگزا (آنیل پرواز) اقدام کنید. قدم بعدی رزرو آنلاین و یا تلفنی پرواز کلکته می‌باشد که البته باید این نکته را خاطر نشان شد که پرواز مستقیم از ایران به کلکته فقط در ایام خاصی از سال صورت می‌گیرد که برای مطلع شدن از این ایام می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

قیمت بلیط هند_کلکته

نرخ بلیط در تاریخ های مختلف و در فصل های مختلف سال متفاوت می باشد همچنین قیمت پروازها بستگی به نوع ایرلاین دارد که بهتر است برای خرید هند از بخش جستجوی پروازهای خارجی مبدا و مقصد را انتخاب نمایید تا قیمت پروازها را برای تاریخ مدنظر خود مشاهده نمایید. همچنین امکان خرید بلیط به صورت چارتری مهیا می‌باشد. برای این مسیر پروازی شرکت هواپیمایی ماهان  جا‌به‌جایی مسافران عزیز را بر عهده دارد.

اطلاعات فرودگاه کلکته

شهر کلکته دارای فرودگاهی بین‌المللی و بزرگی به اسم (Netaji Subhash Chandra Bose) است که کد یاتا آن CCU  می‌باشد.